„Tak to działa” – czasopismo o dronach

Podczas ostatniej wizyty w Empiku moją uwagę zwróciła okładka jednego z czasopism – „Tak to działa. Drony”. Nie miałem zbyt wiele czasu ale nie mogłem się oprzeć pokusie aby chociaż pobieżnie je przejrzeć.

Pierwsze wrażenia – sporo czytania, bo aż ponad 150 stron, z których jednak wiele zajmują zdjęcia, chociaż trzeba przyznać – niezłe. O czym przeczytamy? Głównie o dronach, które każdy może kupić w sklepie.

2016-02-21 czasopismo tak to dziala drony okladka

Jest też artykuł o bezpiecznym lataniu – i to mi się bardzo podoba, ponieważ większość osób kupujących drona w markecie nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń. Pół biedy, jeśli ktoś taki kupuje małą Symę – najwyżej wpadnie mu na drzewo. Jeśli jednak podekscytowany nowy użytkownik Phantoma 3 lub Inspire 1 wyjmie go z pudełka i od raz postanowi sprawdzić, jak daleko i jak wysoko jest w stanie polecieć – to już może być niebezpieczne.

Ale wracając do czasopisma – przeczytamy w nim o różnych zastosowaniach dronów – od fotografii i filmowania poprzez tworzenie map aż po zastosowania typowo rekreacyjne, takie jak coraz bardziej modne i popularne ostatnio wyścigi 250-tek. Jest też artykuł o FPV, czyli wyposażeniu umożliwiającym  dalekie loty poza zasięg wzroku, a także coś dla osób, które chciałyby same skonstruować wielowirnikowca.

2016-02-21 czasopismo tak to dziala drony spis tresci

Czasopismo kosztuje niecałe 30 złotych. Czy warto je kupić? Dla osób zafascynowanych dronami i zamierzających wydać kilka tysięcy złotych na Phantoma lub kilkanaście na Inspire 1 a nie mających z modelarstwem i lataniem żadnego doświadczenia – jest to moim zdaniem świetny wybór. W jeden wieczór można się dowiedzieć prawie wszystkiego na temat dronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>