PKP Cargo wykorzystuje drony w walce ze złodziejami. Są pierwsze sukcesy

PKP Cargo pochwaliło się sukcesami w walce ze złodziejami węgla i innych towarów przewożonych pociągami. W pierwszym półroczu 2015 straty spowodowane kradzieżami spadły o 60%, a wykorzystywanie przez firmę dronów miało w tym pomóc.

Drony wykorzystywane są przez PKP Cargo głównie na Śląsku, gdzie skala kradzieży jest największa. Bezzałogowce rejestrują obraz w pobliżu składów węgla i przesyłają go „na żywo” do siedziby Zespołu Operacyjnego. Zamontowane w dronach kamery wyposażone są w zoom optyczny, dzięki czemu obraz można przybliżać i jest on na tyle dobrej jakości, że jest w ten sposób zdobycie materiału dowodowego, który pozwala Policji zidentyfikować sprawców kradzieży.

Podczas lotu drony są praktycznie niesłyszalne, mają niewielkie rozmiary i odpowiednią kolorystykę – dzięki temu trudno je także dostrzec, a to zdecydowanie zwiększa ich skuteczność. Urządzenia mogą być wykorzystywane również w nocy oraz podczas złych warunków atmosferycznych, są bowiem wyposażone w wysokiej jakości kamery termowizyjne, pozwalające na wykrycie człowieka z odległości ponad kilometra.

Więcej – na stronie PKP Cargo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>