Phantom 4 – dron jeszcze bardziej inteligentny

Zgodnie z przrewidywaniami (także moimi ;) zapowiada od kilkunastu dni premiera przygotowana przez DJI to nowy model Phantoma, oznaczony (także zgodnie z przewidywaniami) numerem 4. Czy to tylko „poprawiona” wersja trójki czy może rewolucja?

Moim zdaniem prawie każda z kolejnych wersji „białego ptaka” jest na swój sposób rewolucyjna – jedynka była pierwszym dronem gotowym do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka i sprawiła, że wielowirnikowce przestały być domeną modelarzy i dla osób spoza ich środowiska – czarną magią. Trójka we wszystkich wersjach zawiera świetną jak na amatorskie potrzeby kamerę, inteligentne tryby lotu, transmisję obrazu w jakości HD i wiele innych cech, które sprawiły, że jest bardzo chwalona przez użytkowników.

A co nowego zaproponowało DJI w Phantomie 4?

Moim zdaniem na największą uwagę zasługuje system omijania przeszkód, który zapewne sprawi, że latanie będzie jeszcze łatwiejsze, a początkujący piloci unikną niespodziewanych spotkań z drzewami i budynkami. Mocowania gimbala zostało ukryte wewnątrz obudowy drona, czas lotu wydłuzony, a kamera jest jeszcze szybsza i nagrywa aż 120 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie DJI.

Pojawiły się już pierwsze filmy pokazujące nowego Phantoma. Moim zdaniem jedną z ciekawszych relacji przygotował Romeo Durscher – szef działu edukacji DJI na swoim prywatnym blogu.

Oto jeden z filmów opublikowanych przez niego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>