Latał dronem koło Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży. Został zatrzymany przez policję

Mimo całkowitego zakazu lotów ze względu na Światowe Dni Młodzieży, ktoś zdecydował się latać dronem koło Krakowa. Został zatrzymany przez policjantów.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, do zatrzymania doszło kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa a właściciel drona tłumaczył, że „ma pozwolenie na używanie takiego sprzętu”. Czyżby oznaczało to, że zakaz złamała osoba posiadająca świadectwo kwalifikacji? Niestety MSWiA nie podało innych szczegółów tego „incydentu”.

„Po raz kolejny przypominam, że w Krakowie i w promieniu 100 km od miasta obowiązuje całkowity zakaz używania dronów i innych statków powietrznych. Zakaz nie obowiązuje jedynie służb bezpieczeństwa publicznego oraz samolotów rejsowych” – powiedział rzecznik Policji podczas konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu wizyty Papieża Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży:

Oto mapka z zaznaczonymi strefami zakazu lotów podczas Światowych Dni Młodzieży:

2016-07-24 strefy zakazu lotow Swiatowe Dni Mlodziezy

Latest Comments
  1. RCplus

    A wszystko przez to, że polska policja nie poszła śladem holenderskiej i nie zaangażowała orłów do walki z nielegalnymi lotami dronów :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>